04خرداد

سیزدهمین سالگرد تأسیس شرکت سبز افزار آریا

جشن سیزدهمین سالگرد تأسیس شرکت سبز افزار آریا با همراهی برخی کارکنان و هیئت مدیره

سیزدهمین سالگرد تأسیس شرکت سبز افزار آریا

جشن سیزدهمین سالگرد تأسیس شرکت سبز افزار آریا، مصادف با ولادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) با حضور برخی کارکنان و اعضای هیئت مدیره برگزار شد.

03مرداد

ارزیابی و توسعه نظام پیشنهادها مدل CIPP

چکیده مقاله

امروزه یکی از معضلاتی که سازمانها به آن مبتلا هستند مشکل نیروی انسانی و ناتوانایی سازمان در استفاده بهینه از توان بالقوه کارکنان به وی‍‍ژه در سطوح کارشناسی و تخصصی است. این امر سبب کاهش بهره وری سازمان و ناتوانی در رقابت در عرصه های ملی و بین المللی گردیده است .متداول ترین راه برای بر طرف ساختن این مشکل به کارگیری روش مدیریت مشارکتی است. به گواه بسیاری از گزارشها، موفقیت اکثر شرکتهای بزرگ مرهون به کارگیری مناسب این سبک مدیریت بوده است که به توسعه ظرفیت فردی کارکنان و ایجاد روحیه خودباوری، مسئولیت پذیری و تعهد در آنان منجر می گردد. شناخته ترین ابزار دستیابی به مشارکت عبارت است از نظام پیشنهادات که عاملی مؤثر در تغییر شرایط کار و ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت کارکنان است. در این مقاله ضمن معرفی نظام پیشنهادات ، مدل CIPP برای ارزیابی و بهبود این نظام ارائه شده است تا سازمانها با استقرار و بهبود نظام پیشنهادات مشکل نیروی انسانی را مرتفع ساخته و بهره وری خود را افزایش دهند .

31ارديبهشت

دوازده سال افتخار

جشن دوازدهیمن سالگرد تأسیس شرکت سبز افزار آریا

دوازده سال افتخار

جشن دوازدهیمن سالگرد تأسیس شرکت سبز افزار آریا با همراهی برخی کارکنان و هیئت مدیره

01دی

مكانيزاسيون فرآيندهای پذيرش و بررسی پيشنهادها

نظام مدیریت مشاركتی در جهان امروز، به عنوان یكی از اصلی‌ترین راهبردهای مدیریت مطرح می‏ باشد.

در هر موسسه ، سازمان ، شركت و كارخانه همواره می‏توان برای انجام امور به راه‏حل‌هایی بهتر و مؤثرتر از آنچه در حال حاضر معمول است دست یافت. برای دست یافتن به چنین اهدافی باید بستر مناسب جهت اجرای نظام مدیریت مشاركتی كه در جهان امروز به عنوان یكی از اصلی‏ترین راهبردهای مدیریت مطرح می‏باشد را ایجاد كرد كه در آن مشاركت فكری كاركنان یك سازمان زیربنای مدیریت مشاركتی است. نظام پیشنهادها در جهان بعنوان ( Suggestion System ) و بعنوان پایه نظام كایزن (بهبود مستمر) در ژاپن شناخته شده است.

نویسنده: مجید کهن